Dziś jest niedziela, 25 sierpnia 2019 . Od początku roku upłynęło: 236 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Im więcej kucharzy, tym gorszy obiad."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


 


Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017


STRZAŁA DO NIEBA - WYZWOLENI Z NIEWOLI


We wtorek 7 marca rozpoczęliśmy nasze Szkolne Rekolekcje. Mieliśmy okazję poznać paru, jak siebie nazywali „wariatów”. To Piotr Zalewski i Jacek "Heres" Zajkowski. Jeszcze niedawno uzależnieni od narkotyków, bez pomysłu na siebie, bez perspektyw na lepsze jutro. Przeszli długą drogę, co mogło się skończyć śmiercią, rynsztokiem lub więzieniem, ale Bóg dał im drugą szansę. Oczyszczająca spowiedź wskrzesiła ich do życia i od tamtej pory jeżdżą od miasta do miasta, od rekolekcji do rekolekcji, głosząc Jego śmierć i Zmartwychwstanie. "Heres" robi rap, Piotrek napisał książkę "Wyrwani z Niewoli" i taką też nazwę przyjęli. Ich życie przypomina scenariusz filmu katastroficznego. Z pomocą przyszedł nie Batman, nie Superman, a Jezus z Nazaretu. Normalnie ubrani w dres, bluzę i adidasy są bardzo przekonujący, a poprzez to, co robią, doprowadzają młodych ludzi do kapłana – są swoistym z nimi pomostem. Są w pełni autentyczni, w tym co mówią, a tematy jakimi się zajmują, są bliskie dzisiejszej młodzieży.

W kościele spotkaliśmy się z Siostrami ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. W bardzo obrazowy sposób pokazały nam, że aby poczuć prawdziwą miłość Boga, powinniśmy odstawić na dalszy plan takie "zapychacze" jak telewizja, telefon czy internet. Siostry nauczyły nas jak wielbić Jezusa Miłosiernego na kolanach, ale także śpiewając pełne radości piosenki. Mogliśmy również skorzystać z sakramentu pokuty, by móc w pełni uczestniczyć we Mszy świętej w ostatnim dniu Rekolekcji. Tego dnia również czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Można powiedzieć PETARDA – spotkanie z twórcą tzw. RAP Pedagogii Dobromirem Mak Makowskim. Ile życiowych upadków jest w stanie znieść zwykły człowiek? Czy można wydostać się nawet z najgłębszego bagna przepełnionego narkotykami, agresją, przemocą i totalnym zdeprawowaniem? Niesamowita i przejmująca historia Dobromira "Maka" Makowskiego pokazała nam, że nigdy nie jest za późno, by wrócić do świata żywych. (...) Ktoś mi kiedyś powiedział, że uroiłem sobie te wszystkie rzeczy, które mówię o Panu Bogu. Ja odpowiedziałem: Być może masz rację, być może powyginało mi się po narkotykach. Teraz po prostu jestem lepszym człowiekiem...(D. Makowski) „Rekolekcje te głęboko dotykały podstaw relacji z Bogiem, dały konkretny wgląd w te obszary życia, które wymagają nawrócenia, porządkują życiowe priorytety, rzucając taki promień światła na motywacje i konsekwencje podejmowanych wyborów, że praktycznie niemożliwe jest, aby po ich zakończeniu, żyć tak samo jak do tej pory". (Michał)

„Myślę, że tegoroczne rekolekcje bardzo dobrze przeżyłam. Dzięki prostemu i zrozumiałemu językowi prowadzących, mogłam pojąć powagę grzechu, niewybaczenia i miłości. Zrozumiałam również, że te spotkania były idealnym czasem do zastanowienia się nad swoim zachowaniem i poprawieniem się, gdyby było ono niepoprawne. Dowiedziałam się również, że każdy może dokonać przemiany, jeśli tego naprawdę chce i będzie o to prosił Boga". (Wiktoria)

Za trzy dni wyjątkowych spotkań pozostajemy wdzięczni Bogu. Serdeczne podziękowanie kierujemy także w stronę księdza proboszcza Tomasza Sobolewskiego, bez inicjatywy którego nie doszłoby do tak ważnego wydarzenia.


Małgorzata Haliniak, 2017-03-14 08:30:10

Wszystkie informacje >>

Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się