Dziś jest środa, 2 października 2024 . Od początku roku upłynęło: 275 dni.

Hasło dla Ciebie: "Aby oszacować czas potrzebny na wykonanie jakiegoś zadania należy przewidywany czas pomnożyć przez dwa i przyjąć jednostkę o rząd wyższą."

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od 24 do 26 lutego odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły, tym razem pod hasłem RÓB TO CO KOCHASZ. Spotkania rekolekcyjne odbywały się w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, prowadzone przez ARKADIO -nowosądeckiego rapera oraz w kościele NSPJ, gdzie uczniowie mieli okazję wysłuchania świadectwa nawrócenia Grzegorza, Andrzeja i Marcina.

Pierwszego dnia rekolekcji Arkadio opowiedział historię swojego życia, swojego powrotu do Boga i wielkiej łaski, jaką dał mu sakrament pokuty. Mówił, że Pan Jezus jest pasjonatem człowieka, dlatego oddał za niego swoje życie na krzyżu i pragnie, by każdy rozwijał swoje talenty i był szczęśliwy. Kiedy człowiek odkrywa miłość Boga, wtedy widzi, że On obdarza go różnymi talentami. Zadaniem człowieka jest rozwój tych darów. Drugiego dnia przedstawione zostały praktyczne wskazówki, by m.in. patrzeć w serce, konsultować swoje marzenia z Bogiem, bo On daje światło jak żyć, żeby robić w życiu to, co się kocha. Podsumowując trzeci dzień Arkadio zaznaczył, że tylko życie budowane na fundamencie miłości może być szczęśliwe.

Wiele wzruszeń dostarczyły uczestnikom rekolekcji głoszone świadectwa. Grzegorz opowiedział, jak skazał się na narkotyki, alkohol, przemoc, kradzieże, ale odkąd spotkał na swojej drodze Jezusa, który stał się jego przyjacielem, teraz jest człowiekiem wolnym, szczęśliwym i realizującym swoje pasje i talenty. Andrzej przez swoje doświadczenia życiowe pokazał, jak ćwiczyć wytrwałość, cierpliwość, silną wolę, by małymi kroczkami realizować cele. Natomiast głównym przesłaniem Marcina była nauka, że jeśli nie będziemy robili tego, co kochamy, to nie będziemy mieć siły, by przezwyciężać przeciwności, które niesie z sobą życie, nie będziemy mieć siły, by kochać, wspierać, rozumieć, bo będziemy sfrustrowani. Mamy zatem odkrywać to, co kochamy, robić to i iść za tym.

Najważniejszym punktem skupienia była Eucharystia, na koniec której młodzież podziękowała księdzu proboszczowi i ewangelizatorom za ciekawe rekolekcje, głoszone Słowo Boże, świadectwa i wspaniałą atmosferę.

Relacja jednej uczestniczki rekolekcji: Postanowiłam sobie, że będę podążać za marzeniami z Bogiem, bo ludzie, którzy trzymają z Bogiem są szczęśliwsi!

Beata Kowalska, Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska, Elżbieta Dzierżyńska, 2016-03-01 22:02:38