Dziś jest niedziela, 3 listopada 2024 . Od początku roku upłynęło: 307 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Niejasność jest wielkością niezmienną."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty



Uniwersytety w naszym Gimnazjum


W środę, 30 września gościliśmy w naszym Gimnazjum przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Głównym powodem wizyty był serwis epodreczniki.pl i jego wykorzystanie podczas lekcji. Uczniowie klasy 1c oraz 1e mieli okazję wziąć udział w niecodziennych lekcjach chemii prowadzonych pod czujnym okiem prof. Hanny Gulińskiej oraz dr Małgorzaty Bartoszewicz. Uczniowie wyposażeni w iPady korzystali z bogatych zasobów oferowanych przez portal epodręczniki oraz przeprowadzali chemiczne doświadczenia. Przebieg lekcji był rejestrowany przez firmę Content Plus – dostawcy materiałów multimedialnych na potrzeby projektu epodręczniki. Z zarejestrowanych materiałów powstanie film dla Ośrodka Rozwoju Edukacji ilustrujący sposoby pracy z zasobami Portalu.

Równolegle naukowcy z zespołu prof. Stanisława Dylaka przyglądali się lekcjom: biologii prowadzonej przez panią Marlenę Jarczewską z klasą 3e oraz matematyki w klasie 1e, którą prowadziła pani Marzena Lemańska. Dodatkowo uczniowie rozwiązywali test Lawsona na rozumowanie naukowe. Przypomnę, że w ubiegłym roku grupa naszych uczniów poddana tym samym badaniom uzyskała znakomite rezultaty.

Po lekcjach odbyło się spotkanie informacyjne dyrekcji i nauczycieli z przedstawicielami uniwersytetów. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób przebiega proces opracowania i publikowania epodręczników.

Uczniowie naszego gimnazjum aktywnie brali udział w pracach nad epodręcznikami. Testowaliśmy funkcjonalności platformy, przekazywaliśmy swoje uwagi do twórców projektu. Jesteśmy dumni, że w ostatecznym ksztacie wykorzystano wiele naszych uwag i sugestii.

Epodręczniki są dla wszystkich bezpłatne i działają na wszystkich urządzeniach, czyli na komputerach, tabletach, smartfonach praktycznie z każdym systemem operacyjnym. Zawierają ogromne ilości materiałów multimedialnych, ćwiczeń interaktywnych, ilustracji, filmów, nagrań dźwiękowych. To wspaniała skarbnica wysokiej jakości materiałów dydaktycznych! Gorąco zachęcam każdego ucznia i każdego nauczyciela do odwiedzenia serwisu epodreczniki.pl. Dzięki temu nauka może stać się ekscytującą przygodą.


Dariusz Stachecki, 2015-10-04 10:22:10

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny




Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy








Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się