Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK   |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki

EUROPEJSKI CERTYFIKAT UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH ECDL
- EUROPEAN COMPUTER DRIVING LICENCE


Bieżące komunikaty

UWAGA ABSOLWENCI GIMNAZJUM !!!
Informuję, że w dniach 29 i 30 kwietnia, o godz. 16:30 w sali 208A Gimnazjum, zostaną przeprowadzone egzaminy dla tych osób, które do tej pory nie zdawały egzaminu z któregoś modułu.

Te osoby, które zdawały wszystkie egzaminy, a które nie zdały jednego lub dwóch egzaminów będą mogły wziąć udział w sesji poprawkowej, która zostanie przeprowadzona 6 maja o 15:45 oraz 7 maja o 16:30. Warunkiem przystąpienia do egzaminu poprawkowego jest wcześniejsze zapisanie się osobiście, drogą mailową: stachecki@gim-nt.com lub  za pomocą komunikatora gadu-gadu: 239890
                                                                                                      Dariusz Stachecki


UWAGA UCZNIOWIE GIMNAZJUM !!!
Przedstawiamy wyniki egzaminów z 3, 4, 5, 6 i 7 modułu ECDL. Lista została uporządkowana według numerów EKUK. Dostępna jest w postaci pliku PDF. <<pobierz>>
                                                                                                      Dariusz Stachecki


UWAGA ABSOLWENCI GIMNAZJUM !!!
W poniedziałek 10 grudnia od godz. 16:00 w sali 208A naszego Gimnazjum odbędzie się dodatkowa sesja egzaminacyjna z modułów 1, 2, 3 i 4. Dotyczy to TYLKO tych osób, które z różnych przyczyn nie podeszły do egzaminów z ECDL w czerwcu.
Aby zapisać się na egzamin, proszę o kontakt: e-mail: stachecki@gim-nt.com, gsm: 501 626 010 gg:239890
Według informacji, które uzyskałem w Kierownictwie Projektu - ci, którym nie udało się zdać 1 egzaminu będą mogli zdawać nieodpłatnie poprawkę w marcu 2008r. Pozostali będą mogli zdać egzaminy we własnym zakresie po zakończeniu projektu i otrzymaniu karty EKUK. Dokładne zasady zostaną podane do wiadomości w późniejszym terminie.
                                                                                                      Dariusz Stachecki


W piątek 23 listopada o godz. 14:00 w Sali Patrona (203) odbędzie się gminna uroczystość wręczenia certyfikatów ECDL z udziałem Starosty Nowotomyskiego Pana Andrzeja Wilkońskiego i Burmistrza Nowego Tomyśla Pana Henryka Helwinga.
Na uroczystość zapraszamy absolwentów naszego Gimnazjum, którzy zdali już wszystkie egzaminy. Certyfikaty otrzymają: Czajka Dominik, Dekier Jakub, Dolecki Szymon, Gawron Patryk, Gdula Mateusz, Hajder Edgar, Hildebrand Dawid, Jankowiak Anna Maria, Jankowska Małgorzata, Kaczmarek Wojciech, Kaczmarek Adam, Kaczmarek Karolina, Kęsy Mateusz, Koberling Jakub, Koza Katarzyna, Kulus Jakub, Łukaszyk Jakub, Marciniak Natalia, Mleczak Jarosław, Nawrot Kamila, Nowicka Barbara, Panek Mariusz, Przybylski Konrad, Robakowski Bartosz, Sieroń Kamil, Starzak Radosław, Szczechowiak Waldemar, Wlekła Dorota, Wróbel Monika.

Serdecznie gratulujemy!

Certyfikat Umiejętności Komputerowych zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prawidłowo realizować przy pomocy mikrokomputera podstawowe zadania, takie jak: edycja tekstów, wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego czy też sieci komputerowej. Kontrola tych umiejętności jest realizowana jako 7. egzaminów, w tym 1 teoretyczny i 6 praktycznych. Egzaminy pokrywają następujące obszary zastosowań mikrokomputerów i technologii informatycznej:

Egzaminy te sprawdzają podstawowe umiejętności, potrzebne zarówno w pracy zawodowej jak i coraz częściej w życiu codziennym każdego obywatela Europy.

Idea Certyfikatu Umiejętności Komputerowych wyszła na przeciw wymaganiom pracodawców. Jest bowiem jednolitym i obiektywnym miernikiem umiejętności zatrudnionych bądź też zatrudnianych pracowników. Miernik ten jest niezależny od miejsca zdobycia umiejętności, od ukończonych kursów czy też wykształcenia. Pracodawca, zatrudniając posiadacza Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, ma pewność, że jego pracownik będzie efektywnie wykorzystywał możliwości jakie niesie sobą technologia informatyczna.

Wszyscy, którzy chcą ubiegać się o zdobycie ECDL mogą zgłaszać się do p. dyr. Dariusza Stacheckiego, który jest członkiem PTI (Polskie Towarzystwo Informatyczne) i posiada uprawnienia egzaminatora ECDL.

Przejrzyj praktyczny kurs przetwarzania tekstów.

pobierz: druczek wpłaty; syllabus ver.4 (zip);   syllabus ver.4 (pdf)


Wyniki egzaminów ECDL - wszystkie moduły (po sesji egzaminacyjnej w czerwcu 2007)

Harmonogram zajęć Z ECDL - grupy prowadzone przez p.Dariusza Stacheckiego)

Uwaga! W Gimnazjalnym Centrum Informacji znajduje się literatura przygotowująca do egzaminów.