[Gimnazjum w Nowym Tomyślu - Cyfrowa Szkoła]

GIMNAZJUM IM. FELIKSA SZOŁDRSKIEGO W NOWYM TOMYŚLU - CYFROWA SZKOŁA

[ REGULAMINY Gimnazjum w Nowym Tomyślu]

Strona główna

Cyfrowa Szkoła

Jak to zrobić?

Cztery kroki do sukcesu

Organizacja infrastruktury

Nauczyciele i technologia

Infrastruktura

Profesjonalna sieć Wi-Fi

Dziennik elektroniczny

Platformy edukacyjne

Live@Edu

Projekty edukacyjne

Tablice interaktywne

Nauka z komputerem 1:1

iPad w edukacji

Udostępnianie technologii

Multimedialna Sala Patrona

Szkolenia dla nauczycieli

Podstawowym warunkiem dobrego i zaplanowanego wykorzystania technologii informacyjno - komunikacyjnej jest wysoki poziom kompetencji kadry pedagogicznej. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego każdego roku nasi nauczyciele szkolą się. Podejmujemy wiele inicjatyw z ramach wewnątrzszkolnego systemu doskonalenia zawodowego. Organizujemy różnego typu warsztaty przygotowujące lub doskonalące warsztat pracy. Dlatego każdy nauczyciel w naszej szkole korzysta z komputera, potrafi posługiwać się tablicą interaktywną, sprawnie korzysta ze szkolnych zasobów dydaktycznych i z sieci Internet, posługuje się dziennikiem elektronicznym.

Szkolenia zawsze były dla nas czymś naturalnym i zdajemy sobie sprawę, że są one podstawą sprawnego funkcjonowania naszej szkoły. Korzystamy z zewnętrznych form np. wdrożenia platformy edukacyjnej, szkoleń w ramach projektu eSzkoła Moja Wielkopolska, wiele form doskonalenia organizujemy sami.

Prowadzimy również szkolenia dla nauczycieli z innych szkół. Tradycją są już coroczne konferencje KASSK (Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych), która od lat jest uważana za jedną z najlepszych i najbardziej prestiżowych konferencji edukacyjnych w kraju. Zorganizowaliśmy konferencję "Technologie mobilne w szkole".

Jako szkoła modelowa SMART organizujemy również cykl szkoleń z zakresu wykorzystania tablic interaktywnych w praktyce szkolnej, z których bardzo chętnie korzysta wielu nauczycieli.

Na stonie http://kassk.pl można zapoznać się z bogatym materiałem poświęconym naszym konferencjom.