[Gimnazjum w Nowym Tomyślu - Cyfrowa Szkoła]

GIMNAZJUM IM. FELIKSA SZOŁDRSKIEGO W NOWYM TOMYŚLU - CYFROWA SZKOŁA

[ REGULAMINY Gimnazjum w Nowym Tomyślu]

Strona główna

Cyfrowa Szkoła

Jak to zrobić?

Cztery kroki do sukcesu

Organizacja infrastruktury

Nauczyciele i technologia

Infrastruktura

Profesjonalna sieć Wi-Fi

Dziennik elektroniczny

Platformy edukacyjne

Live@Edu

Projekty edukacyjne

Tablice interaktywne

Nauka z komputerem 1:1

iPad w edukacji

Udostępnianie technologii

Multimedialna Sala Patrona

Szkolenia dla nauczycieli

Nasze Gimnazjum jest pierwszą szkołą w Polsce, w której została uruchomiona profesjonalna sieć bezprzewodowa firmy Meru Networks.

Rozwiązanie polega na tym, że siecią zarządza dedykowany kontroler, do którego dopięte są inteligentne Access Pointy, tworzące wirtualną komórkę. W praktyce sieć w naszej szkole jest wszechobecna. Nie ma białych plam, w których nie można by połączyć się z siecią. Korzystając z sieci w telefonie komórkowym, w iPadzie lub w komuterze, można swobodnie poruszać się po całym budynku szkoły i wciąż być w zasięgu sygnału. Punkty dostępowe same przekazują sobie klienta, dbając o najwyższy komfort jego połączeń, bez konieczności logowania się, ponownego ustalania adresu. Cała sieć pracuje na jednym kanale i ma przydzielony jeden adres IP.

Raz skonfigurowany kontroler zapewnia niezawodne połączenia. Rozwiązanie MERU zapewnia nam również wysoką jakość połączeń niezależnie od ilości urządzeń. Każdego dznia w naszej sieci pracuje prawie 200 urządzeń bezprzewodowych, a od przyszłego roku szkolnego szacujemy, że liczba ta zwiększy się do 300. Taka sieć umożliwia nam pracę w specyficznych, szkolnych warunkach, gdzie na stosunkowo niewielkiej powierzchni z sieci korzysta kilkadziesiąt urządzeń. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy korzystali z urządzeń przeznaczonych na rynek domowych, co niestety ma bardzo często miejsce w szkołach.

Profesjonalny system sieci bezprzewodowej jest podstawą naszej działalności.

Więcej o wdrożeniu sieci WLAN 4 generacji możecie przeczytać w notatkach prasowych:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Nowotomyskie_gimnazjum_ma_siec_Wi-Fi_IV_generacji-29122.html