[Gimnazjum w Nowym Tomyślu - Cyfrowa Szkoła]

GIMNAZJUM IM. FELIKSA SZOŁDRSKIEGO W NOWYM TOMYŚLU - CYFROWA SZKOŁA

[ REGULAMINY Gimnazjum w Nowym Tomyślu]

Strona główna

Cyfrowa Szkoła

Jak to zrobić?

Cztery kroki do sukcesu

Organizacja infrastruktury

Nauczyciele i technologia

Infrastruktura

Profesjonalna sieć Wi-Fi

Dziennik elektroniczny

Platformy edukacyjne

Live@Edu

Projekty edukacyjne

Tablice interaktywne

Nauka z komputerem 1:1

iPad w edukacji

Udostępnianie technologii

Multimedialna Sala Patrona

Szkolenia dla nauczycieli

Pracę z dziennikiem, elektronicznym rozpoczęliśmy już w roku szkolnym 2003/2004. Na początek było to pilotażowe wdrożenie dla kilku klas, które chciały z takiego rozwiązania skorzystać. Na początku był to tylko dostęp do ocen, ale z czasem pojawiały się kolejne funkcjonalności. Do tych kilku klas dołączały następne i następne i tak po kilku latach już 27 oddziałów z 32 prowadziło dziennik elektroniczny.

Przez cały czas zdobywaliśmy doświadczenia, zgłaszaliśmy swoje propozycje różnym dostawcom dziennika, gdyż naszym zamiarem było wprowadzenie tego rozwiązania w sposób kompleksowy i prowadzenia go jako jedynej formy dokumentowania pracy dydaktyczno - wychowawczej szkoły. W chwili, gdy pojawiły się takie możliwości prawne, skorzystaliśmy z tej okazji i byliśmy jedną z pierwszych szkół w kraju, która wdrożyła dziennik elektroniczny w takiej właśnie formie. Wybór padł na System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce firmy Librus.

 

Dziennik elektroniczny

Dziennik jest podstawą naszej pracy. Prowadzimy za jego pomocą pełną dokumentację szkolną. Jest również rozbudowanym systemem komunikacyjnym, dzięki niemu utrzymujemy stały kontakt z rodzicami, wykorzystujemy też go do błyskawicznej i efektywnej komunikacji z nauczycielami.

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze informatycznej, stworzyliśmy warunki do efektywnego korzystania z dziennika. Każda lekcja rozpoczyna się wpisaniem tematu zajęć i sprawdzeniem obecności. Dzięki temu na poziomie zarządzania szkołą mamy pełną i rzetelną informację o frekwencji na każdej godzinie lekcyjnej. Znacznie ułatwia to raportowanie np. na potrzeby Sanepidu. Dzięki SKF mamy też dostęp do wielu statystyk. Dziennik zintegrowany jest również z platformą edukacyjną. Oznacza to, że gdy uczniowie na przykład napiszą test na platformie, to nauczyciel jednym kliknięciem może przenieść wszystkie oceny do dziennika.

Dziś już nikt w naszej szkole nie wyobraża sobie pracy bez dziennika elektronicznego.