Hasło dla Ciebie: "Każdy przewód przycięty na długość, okaże się za krótki."

Rekrutacja do SP3

Afryka i Akwarium = Afrykarium

Pierwsze marcowe słońce wzbudziło w nas chęć zorganizowania wycieczki. Tylko dokąd?... Najlepiej tam, gdzie jest ciepło! Pomysł padł na wrocławskie Afrykarium.

13 marca, punktualnie o 6.30 – pod przewodnictwem p.Arlety Stachowiak-Szymańskiej, p.Marii Neubauer-Darskiej oraz p.Renaty Andrzejczak wyruszyliśmy w drogę…

Pogoda nam dopisywała, a co za tym idzie również i humory.

Afrykarium – to 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie żyje ok. 250 gatunków ryb. Jest to unikatowy na skalę światową kompleks, ukazujący zwierzęta wodne Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentują m.in.: rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, rekiny, krokodyle, manaty oraz ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Sama nazwa AFRYKARIUM, powstała z połączenia słów Afryka i Akwarium.

W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszej przewodniczce po tym kompleksie, pani Bożenie Pałczyńskej, dzięki której poznaliśmy nie tylko imiona większości żyjących tam ryb, krokodyli, czy hipopotamów, ale też dowiedzieliśmy się różnych ciekawych szczegółów dotyczących ich życia.

Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia edukacyjne w ZOO pt: „Bliskie spotkania z małpami”. Przewodniczka opowiadała nam o warunkach życia, odżywianiu i zachowaniu różnych gatunków małp Starego i Nowego Świata. Zwróciła uwagę na różnice w wyglądzie pomiędzy małpami wąskonosymi, a szerokonosymi oraz na narastający w ostatnich latach problem zagrożenia wyginięciem wielu gatunków tych zwierząt, spowodowany niszczycielską działalnością człowieka. Uczniowie poznali i obejrzeli również pospolite gatunki małp człekokształtnych, takich jak szympansy czy goryle.

Po długim i wyczerpującym zwiedzaniu z chęcią odwiedziliśmy restaurację McDonald’s, gdzie ciepłym posiłkiem uzupełniliśmy energię potrzebną na resztę dnia. Do Nowego Tomyśla dotarliśmy przed godz. 22.00. Był to dla nas wyjazd, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wiele o życiu różnych gatunków ryb, gadów czy innych zwierząt oraz doskonała okazja do integracji z naszymi koleżankami i kolegami z sąsiednich klas. Był to niewątpliwie dzień pełen wrażeń.

Arleta Stachowiak - Szymańska, 2017-03-29 23:35:18