Dziś jest czwartek, 25 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 115 dni.

Hasło dla Ciebie: "Prowizorka zawsze okazuje się najtrwalsza."

Rekrutacja do SP3

Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego, już po raz 13. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji:„Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest promocja działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.
Dnia 21 lutego w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z programistą Dariuszem Borowskim, członkiem Stowarzyszenia Paruzja. Prowadzący omówił zagrożenia jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne poruszanie się po sieci Internet. Udzielił praktycznych porad dotyczących zabezpieczania hasłem swoich kont, przestrzegał przed udostępnianiem swoich danych. Sporo czasu poświęcił uczestnikom spotkania na uświadomienie, że materiały raz opublikowane w Internecie pozostają w nim na zawsze. Zachęcał to rozważnego, świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

W Gimnazjalnym Centrum Informacji znajdują się materiały dydaktyczne do wykorzystania na lekcjach wychowawczych. Zachęcamy do skorzystania.

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska, 2017-02-23 12:48:02