Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Hasło dla Ciebie: "Istnieją trzy rodzaje kłamstw - kłamstwa odruchowe, powszechne oraz testy komputerowe."

Rekrutacja do SP3

„Żłóbek Wielkopolski 2016”

3 grudnia br. w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu została otwarta wystawa prac XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych zatytułowanego „Żłóbek Wielkopolski 2016”.  Podstawowym celem Konkursu jest rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja folkloru, zabytków architektury, piękna i historii Wielkopolski. Laureatami II nagrody w trzeciej kategorii konkursu, łącznie wśród ponad 120 szopek, zostali uczniowie naszego Gimnazjum- Małgorzata Geisler, Oliwia Kalinowska, Jarosław Krupa, Łukasz Marciniak i Dawid Waltrowski.

Ich szopka wykonana pod kierunkiem Aleksandry Antoniewicz-Kaszczyńskiej, Emilii Wałęsy i Sylwii Pyrskiej została doceniona przez profesjonalne jury złożone z artystów- plastyków, etnografów i miłośników miasta Poznania. Wśród otrzymanych nagród uczniowie otrzymali również zaproszenia do odwiedzenia odbywającego się w tym czasie Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w pawilonach MTP, z czego chętnie skorzystali.

Organizatorami konkursu byli: Muzeum Etnograficzne w Poznaniu – Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania, Międzynarodowe Targi Poznańskie, a także Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie k. Poznania

Wystawa prac pokonkursowych trwać będzie do 29 stycznia 2017 roku. Podczas jej zwiedzania można oddać głos na najpiękniejszą szopkę, a specjalna nagroda publiczności wręczona zostanie 28 stycznia 2017r.

GRATULUJEMY!

Emilia Wałęsa, 2016-12-05 20:39:05