Dziś jest środa, 17 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 107 dni.

Hasło dla Ciebie: "Zasada Tsara: Przy dziesięciu priorytetowych sprawach któraś na pewno będzie wykonana jako pierwsza."

Rekrutacja do SP3

XI Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne Powiatu Nowotomyskiego 2016 r.

W piątek 4.11.2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu odbyło się XI Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne Powiatu Nowotomyskiego, w którym nasze gimnazjum reprezentował uczeń klasy III e Karol Masztalerz.
Był to już drugi udział Karola (licząc zeszłoroczną edycję) w tym konkursie. I podobnie jak w roku ubiegłym Karol zajął I miejsce. Kto zna Karola, ten wie, że jego wiedza z astronomii jest ogromna. Przygotowany przez niego referat "Badania naukowe w astronomii amatorskiej", ilustrująca go prezentacja multimedialna oraz wystawa własnych zdjęć potwierdziły, że Kosmos to prawdziwy świat Karola. Nie tylko uczestnicy seminarium, nauczyciele, ale przede wszystkim jury czyli prawdziwi znawcy tematu, byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i sposobu jej przekazywania. Gratuluję Karolowi. Dziękuję, że miałam dwukrotnie okazję przekonać się, że pasja to naprawdę wielka wartość.

Renata Orlicka, 2016-11-08 09:37:17