Hasło dla Ciebie: "Rozłożenie dowolnego urządzenia na części jest proste, ponowne jego złożenie, tak żeby działało, jest niemożliwe."

Rekrutacja do SP3
Zajęcia pozalekcyjne

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 przez uczniów klas pierwszych i drugich

W piątek, 23 czerwca o godzinie 10:00, tuż po uroczystej mszy świętej dla uczniów naszego Gimnazjum, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych. Wzięli w niej udział pierwszoklasiści, nauczyciele gimnazjum oraz przedstawicielka Rady Rodziców – Beata Tobys. Po powitaniu gości głos zabrał dyrektor Gimnazjum – Andrzej Wałęsa. Przypomniał w swoim wystąpieniu szeroki wachlarz aktywności, w których uczestniczyli uczniowie i podkreślił, że świadectwa to nie tylko cenzurka z zapisem ocen, to także dokument, który za każdą oceną kryje emocje, wzruszenia, ciekawość i przeżycia, które z każdym dniem kształtują osobowość naszych wychowanków. Przypomniał szkolne sukcesy, których autorami byli również uczniowie klas pierwszych.
Świadectwa promocyjne z wyróżnieniem z rąk dyrektora Andrzeja Wałęsy otrzymali: Emilia Phillips, Roksana Urbaniak, Ida Napierała, Emil Frański, Kamila Jaroszyk, Daria Wojciechowska, Łukasz Ruta, Joanna Ruta, Michał Pawlik, Marika Wilgowicz, Aleksandra Anioł, Julia Janeczek, Laura Lepping, Karol Rawecki, Kamil Torchała, Wiktoria Wybicka, Klaudia Małgorzata Adamczak, Adam Spychała, Maria Zabłocka, Wiktoria Janyga, Alicja Nahaczewska, Laura Poterek, Natasza Jakubowska, Lena Liman, Michalina Nowak, Patrycja Pawlak, Kalina Pylińska, Wiktoria Lehmann, Jan Czyżewski, Patrycja Loba, Kamil Suwiczak, Łukasz Borak, Tycjan Lamkiewicz, Kinga Trębacz, Weronika Adamczyk, Szymon Adamiak, Aleksandra Kurkowiak, Igor Simon, Michał Masztalerz, Martyna Nowak, Jan Galas, Makary Kaczmarek, Michał Olejniczak, Kasper Magdans, Maciej Wróblewicz, Wiktoria Kurkowiak, Kacper Witczak

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematycznym odebrali Jan Czyżewski i Igor Simon.

Uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce otrzymali dyplomy potwierdzające ukończenie klasy pierwszej Gimnazjum z odpowiednią lokatą. Piątą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,47 uzyskali:

• Patrycja Loba
  • Jan Czyżewski
Czwartą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,53 uzyskały:
  • Emilia Phillips
  • Wiktoria Lehmann
Trzecią lokatę w nauce ze średnią ocen 5,60 uzyskały:
  • Michalina Nowak
  • Patrycja Pawlak
  • Kalina Pylińska
Drugą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,73 uzyskały:
  • Lena Liman
  • Wiktoria Wybicka
Pierwszą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,87 uzyskała:
  • Natasza Jakubowska

Godzinę później uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 świętowali uczniowie klas drugich. Podczas uroczystości obecna była przedstawicielka Rady Rodziców pani Beata Tobys.
Świadectwa promocyjne z wyróżnieniem otrzymali: Zofia Lange, Natalia Bryza, Maksymilian Fabian, Julia Klimko, Miłosz Gendera, Emilia Dankowska, Adam Darmonos, Emilia Dębska, Ewelina Zawarta, Oliwia Gniadek, Zuzanna Bąkowska, Amelia Kasperkiewicz, Martyna Rupa, Agata Golon, Weronika Wesołek, Klaudia Dominiak, Paulina Laufer, Olga Buda, Bruno Czepukowicz, Julia Jerzewska, Weronika Łukaszewska, Aleksandra Spychała, Michał Marek, Klaudia Szczecińska, Andrzej Wilkoszarski, Mikołaj Wolanin, Julia Opaska, Jan Pietrzak, Zofia Siębor, Marta Spychała, Hubert Boguszyński, Mateusz Ratajczak, Kamil Wieczorek, Mateusz Sierant, Katarzyna Schulz, Aleksandra Jundziłł, Wiktoria Körber, Filip Frąckowiak, Hanna Bożek, Bartosz Bartol, Iga Buda, Natalia Szczygielska, Samanta Skrzypczak, Amadeusz Pankowski, Sebastian Jagiełło, Marcel Prążyński, Wiktoria Tomczak, Wiktor Błachowiak, Justyna Krukowska, Adrian Grześkowiak, Michał Nowotnik,

Wyróżnienia w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny” odebrali: Adam Darmonos i Wojciech Raczkowiak. Gratulacje za zwycięstwo w Gimnazjalnej Lidze Sportowej odebrała drużyna dziewcząt z klasy 2d. Dziewczęta otrzymały puchar przechodni Dyrektora Gimnazjum.

Piątą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,44 uzyskali:

• Julia Opaska
  • Jan Pietrzak
  • Zofia Siębor
  • Marta Spychała
Czwartą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,56 uzyskał:
  • Mikołaj Wolanin
Trzecią lokatę w nauce ze średnią ocen 5,78 uzyskali:
  • Klaudia Szczecińska
  • Andrzej Wilkoszarski
Drugą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,83 uzyskał:
  • Michał Marek
Pierwszą lokatę w nauce ze średnią ocen 5,89 uzyskała:
  • Aleksandra Spychała
Zgromadzeni na uroczystościach w sposób szczególny i wyjątkowy pożegnali nasz najcenniejszy symbol - Sztandar Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, który po raz ostatni gościł na naszych uroczystościach. W wyniku decyzji politycznej i wprowadzeniu reformy edukacji nasze Gimnazjum przestaje istnieć. Nowy rok szkolny rozpoczniemy już pod szyldem Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Przed nami zatem nowe wyzwania.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy udanego wypoczynku oraz bezpiecznych, pełnych słońca i dobrego humoru wakacji!

Dariusz Stachecki, 2017-06-30 11:41:28