Napisz do nas...

Gimnazjum w Nowym Tomyślu
64-300 Nowy Tomyśl os. Północ 25
tel. /0-61/ 44 21 061 /062
fax /0-61/44 25 028

Wstęp
Aktualności
Komunikaty
Kadra
Oferta edukacyjna
Regulaminy
Sport
Kluby
Gazetka
Kalendarz
Samorząd
Dydaktyka
ECDL
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Humor
Jaką szkołę
wybrać?
Unia Europejska
Ciekawe strony

 

 

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ 5 maja 2003 r.

     W roku, ogłoszonym przez ONZ Rokiem Osób Niepełnosprawnych, szczególnie ważnym stał się 5 maja- Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dostrzeżono go także w naszym Gimnazjum, ale nie tylko.

     Z tej okazji uczniowie klasy II L z wychowawczynią Emilią Wałęsa i Dorotą Parniewicz oraz dyrektorem Gimnazjum, przyjęci zostali przez Burmistrza Nowego Tomyśla Henryka Helwinga w Jego gabinecie w Urzędzie Miejskim. Podczas spotkania gimnazjaliści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie oraz przekazali niezwykle oryginalne i piękne prace plastyczne. Z kolei Burmistrz, oprócz życzeń i słów uznania pod adresem dzieci i nauczycieli, zrewanżował się drobnymi upominkami i materiałami promocyjnymi o naszym mieście. W spotkaniu wziął udział także jeden z pomysłodawców i organizatorów Nowotomyskiego Parku Kultury i Wypoczynku Pan Arkadiusz Tomski, który opowiedział dzieciom o początkach tworzenia się parku, a zwłaszcza nowotomyskiego Zoo.

     Spotkanie zakończone zostało wspólną fotografią i zaproszeniem do obejrzenia wystawy prac plastycznych i technicznych przygotowaną przez dzieci w szkole.

spotkanie.jpg (24881 bytes)

powrót