Dziś jest niedziela, 25 sierpnia 2019 . Od początku roku upłynęło: 236 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Cokolwiek zostanie upuszczone na układ elektroniczny, spadnie zawsze tam gdzie wyrządzi najwięcej szkody."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


 


Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017


Jak ogolić faceta ?


Odpowiedź na pytanie jest prosta – zdobyć złoty medal. Reprezentacja Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego złożona z zawodników trenujących w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym i grających w MKS Kangur Nowy Tomyśl, po raz pierwszy w historii szkoły, zwyciężyła w Finale Wielkopolski XVIII Gimnazjady w Piłce Siatkowej. Przed turniejem zawarto układ pomiędzy drużyną a trenerem: Wy wygrywacie – ja golę głowę „do zera”. I tak się stało. Zawody odbyły się w znakomitej oprawie wizualnej, medialnej i artystycznej w poznańskiej Arenie, równocześnie z Licealiadą dziewcząt, na które organizator imprezy Daniel Banaszewski, trener gospodarzy – Gimnazjum nr 33 w Poznaniu, zaprosił wielu znakomitych gości oraz zgromadził niesamowitą pulę sponsorów i nagród. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne także dlatego, że pokonaliśmy renomowane zespoły oraz okazaliśmy się najlepsi w swoim roczniku w województwie. Do tego niewielu na nas stawiało. Tylko dla nas nie było to jedynie zaskoczeniem ale głównie zrealizowaniem zadania – tylko my wiemy ile w ten efekt włożyliśmy pracy. Opłaciło się. Także w sensie dosłownym. Nasze filary zespołu, MVP Finału – Kacper Różnowski i najlepszy rozgrywający turnieju - Mikołaj Łowigus otrzymali oprócz medali, statuetek, pamiątkowych tabliczek, piłek z autografami zawodników Plus Ligi, także pięciodniową wycieczkę do Brukseli (razem z trenerem) a Kacper dodatkowo kompleksowe badania funkcjonalne w renomowanej klinice Rehasport w Poznaniu (wartość 800 zł). Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościową koszulkę i drobne upominki.

Kilka sytuacji prowadzących do zwycięstwa: - mecz z Piłą – zwycięstwo 2 : 0 – pierwsze pozytywne „przetarcie”. MVP meczu atakujący Adrian Bąk – człowiek Omega: przyjęcie, obrona, atak, „wkurzanie” innych....
- mecz z gospodarzami – przegrana 1 : 2 – paradoksalnie mecz który pozwolił nam uwierzyć do końca w swoją siłę – po pierwszym przegranym secie trener zadaje pytanie: Chłopaki – jesteście Mężczyznami ?, jednogłośna odpowiedź: Tak ! Efekt: set wygrany 25 : 12. Tie break nam nie wyszedł ale w klasyfikacji końcowej to bez znaczenia
- mecz z Lesznem – wygrana 2 : 0 bez problemów – w roli głównej libero i zmiennicy. MVP meczu: środkowy Dawid „Roman” Wiertelak, który pierwszy raz w życiu wykonał w meczu skuteczną zagrywkę z wyskoku. I to trzy razy z rzędu!
- II miejsce w grupie i półfinał z faworytami - SOS Września – zwycięstwo 2 : 1. Lider zespołu przeciwników nie przebił się przez nasz blok ani jeden raz! Jesteśmy w Finale !!! MVP meczu: libero Maciej Jujka. Wyobraźcie sobie łapanie armatniej kuli. Tak mniej więcej wygląda obrona siatkarskich „gwoździ”. On to robił!
- finał z SOS Krotoszyn, który w meczach o medale jest prawie zawsze – zwycięstwo 2 : 1. W tie breaku mieliśmy już 8 : 3 ale po chwili zrobiło się 11 : 9 dla przeciwnika. Jednak wtedy „przemówił” Tymek Komasa a przy stanie 13 : 13, MVP meczu finałowego, ponownie Adrian Bąk. Adrian wbrew zaleceniom trenera huknął z zagrywki raz, przeciwnik oddał lekką piłkę, z której zrobiliśmy punkt a potem huknął drugi raz, tym razem asa, i „po zawodach”. Szacunek dla tego Pana !
- nasz największy atut w turnieju to potęga bloku i ataku ze środka z „głównodowodzącymi” tą formacją: Tymkiem Komasą i Dawidem Wiertelakiem. W meczu z gospodarzami wykonaliśmy skuteczny blok na dziewięciu atakach przeciwnika z rzędu!!!

Kto jeszcze zasługuje na wyróżnienie? Wszyscy zawodnicy drużyny. Wszyscy mieli swoje zadanie i wszyscy wypełnili je znakomicie. Gratulacje. I jeszcze jedno. Aby zwyciężyć to trzeba w to uwierzyć i do tego dążyć. Trener wierzył, zespół uwierzył i stało się. A włosy to tylko pretekst i chwila śmiechu... Przed nami Ogólnopolska Gimnazjada, która odbędzie się pod koniec maja w Elblągu...

Mistrzowie XVIII Wielkopolskiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej 2016/2017:
1. Mikołaj Łowigus – rozgrywający, kapitan zespołu
2. Maciej Jujka – libero (obrona)
3. Mikołaj Zerek – libero (przyjęcie)
4. Kamil Figiel – przyjmujący, libero (przyjęcie)
5. Adrian Bąk – atakujący
6. Kacper Różnowski – przyjmujący
7. Aleksander Dankowski – przyjmujący
8. Dawid Wiertelak – środkowy
9. Tymoteusz Komasa – środkowy
10. Mikołaj Ruta – wszechstronny
11. Adrian Simon – wszechstronny
12. Jakub Zuza – II rozgrywający


Darek Pilz, Mariusz Rychter, 2017-04-03 13:41:07

Wszystkie informacje >>

Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się