Dziś jest niedziela, 25 sierpnia 2019 . Od początku roku upłynęło: 236 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Druga kolejka jest zawsze szybsza."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


 


Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017


Nasi absolwenci laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu Digital Champions Szkoła


19 września 2016 r. w Audytorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji konkursu Digital Champions Szkoła. W konkursie wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Laureaci przedstawili pomysły na strategię cyfryzacji szkół, innowacyjne zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii oraz wymarzone lekcje przyszłości. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Edukacja na NOWO w partnerstwie z wieloma instytucjami, których działalność wspiera rozwój kompetencji cyfrowych min.: Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Uniwersytet Warszawski, Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Intel, Librus, Pearson, Fundacja Orange, Centrum Cyfrowe i inne.

Konkurs jest wydarzeniem cyklicznym mającym na celu popularyzację dobrych praktyk oraz propagowanie trendów w budowania kultury cyfrowej oraz cyfrowych kompetencji. Laureatów wyłaniano w trzech kategoriach: e-Dyrektor, e-Nauczyciel i e-Uczeń.

Laureatami pierwszej edycji konkursu w kategorii e-Uczeń Digital Champions Szkoła zostali:

I. Nagroda – Marcin Wróblewski, Arkadiusz Chodór, Grzegorz Mrózek (pod opieką Barbary Halskiej) z Zespółu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

II. Nagroda – Michał Bartol, Sandra Dachowska, Joanna Urbańska (pod opieką Marzeny Lemańskiej) z Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

III. Nagroda – Paweł Owczarek, Bartosz Szeląg, Adam Tomaszewski (pod opieką Ewy Barszczowskiej) ze Szkoły Podstawowej nr 10 w SOSW dla dzieci niesłyszących w Radomiu

Absolwenci naszego Gimnazjum, a w chwili zgłoszenia do konkursu uczniowie klasy III E naszego Gimnazjum, pod opieką nauczycielki matematyki Marzeny Lemańskiej w składzie: Sandra Dachowska, Joanna Urbańska i Michał Bartol stworzyli w aplikacji iTuns U warsztaty pod hasłem " Matematyka jest git, z nią zawsze będziesz fit" i 19 września 2016 r. zaprezentowali je przed gośćmi biorącymi udział w gali podsumowującej I Edycję Konkursu Digital Champions Szkoła W warsztacie tym uczniowie zaproponowali scenkę, „wizyta u dietetyka”, gdzie zostały omówione dwa przypadki: pacjenta z nadwagą i pacjentki z niedowagą, a następnie na bazie informacji od lekarza stworzyli jednodniową dietę dla tych pacjentów wykorzystując różne aplikacje IPadowe.

Pomysł o tyle był jeszcze oryginalny, że uczniowie ci przedstawili w tych warsztatach metodę odwróconych ról - wcielenie się w rolę nauczyciela i tak naprawdę to warsztaty prowadzili oni sami.

Emocji było co nie miara, a za swój projekt uczniowie zyskali uznanie profesjonalnego jury, uzyskując tytuł laureata II nagrody na szczeblu ogólnopolskim otrzymując dyplomy oraz nagrody: książki do nauki języka angielskiego, dostęp do platformy GWO, oraz Intel Compute Stick.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu kreatywnych pomysłów w procesach tworzenia nowych technologii.

Więcej informacji o konkursie na stronie:http://edukacjananowo.edu.pl/final-i-edycji-konkursu-digital-champions-rozstrzygniety/


Marzena Lemańska, 2016-09-23 09:10:08

Wszystkie informacje >>

Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się