Dziś jest środa, 2 października 2024 . Od początku roku upłynęło: 275 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Każdy może ustalać nową regułę."

Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017

Akcja „ Szlachetna paczka” w naszym Gimnazjum- podsumowanie

„ Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli”
( Albert Schweitzer)

Uczniowie i nauczyciele naszego Gimnazjum wspierają różne akcje charytatywne. W tym roku postanowiliśmy również przyłączyć się do akcji „Szlachetna paczka”.

„Szlachetna paczka”, to ogólnopolska akcja mająca na celu niesienie pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Szlachetna paczka to mądra pomoc, która dociera do prawdziwej biedy- tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Takiej, dla której kontakt z wolontariuszami i pomoc materialna staje się impulsem do zmiany na lepsze.

Również i my zapragnęliśmy być impulsem do działania i zmiany na lepsze dla jednej z takich rodzin. Nasza pomoc trafiła do 5-osobowej rodziny z Bukowca, niedaleko Trzciela. Ta 5-osobowa rodzina to młode małżeństwo Pani Magdalena ( 29 l.) Pan Damian ( 27 l.) i trójka dzieci Wojtek ( 7 l.), Jasiu ( 5 l. ) i Aleksander ( 2 l. ). Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji finansowej przez zaciągnięty kredyt na zakup i remont nieruchomości. Choć warunki życia rodziny są trudne, rodzice trójki pociech nie załamują się, tylko podkreślają, że najważniejsze jest to, że są dla siebie wsparciem.

Los tej Rodziny odmienił się choć odrobinę na lepsze, a to dzięki naszemu Gimnazjum. Apel skierowany do społeczności szkolnej spotkał się z ogromnym, pozytywnym odzewem. Dzięki dobroci i życzliwości uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły nadchodzące Święta stały się dla Rodziny radośniejsze. Niezwykła hojność, którą okazali nasi Darczyńcy sprawiła, że w ciągu niespełna tygodnia zebraliśmy wszystkie niezbędne rzeczy, które pozwoliły zaspokoić nie tylko podstawowe i najważniejsze potrzeby rodziny tj. żywność i ubrania na zimę, ale również te dodatkowe w postaci środków czystości, artykułów dziecięcych, pomocy szkolnych czy też elementów wyposażenia mieszkania tj. pościel, koce itp. Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup sprzętu domowego w postaci zmywarki, o której marzyła Pani Magda.

Bezmiar szczęścia i wdzięczność obdarowanych mogliśmy doświadczyć, kiedy osobiście wręczyliśmy zebrane podarunki a to dzięki uprzejmości Pana Pawła Spychały, który zaoferował zawiezienie nas na spotkanie z Rodziną.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie materialne, rzeczowe i finansowe. Dziękujemy wszystkim Uczniom m.in. klasie I e, uczennicy Michalinie Nowak za wystąpienie z inicjatywą pomocy, klasie II a za zaangażowanie i usprawnienie całej akcji, wszystkim Rodzicom, Radzie Rodziców i wszystkim Nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję, Państwu Marcie i Michałowi Nowak, wolontariuszom Szlachetnej paczki za wszelką pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Wszystkim, którzy wsparli akcję „Szlachetna paczka”, których nie sposób wymienić, wyrażamy naszą ogromna wdzięczność. Słowa podziękowania nadeszły również od Fundacji „Szlachetna paczka” oraz od obdarowanej przez nas Rodziny. Oto i one:

„Za zaangażowanie, za otwarte serce, nieocenione wsparcie, za udzielenie bezinteresownej pomocy Naszej Rodzinie dziękujemy uczniom Gimnazjum w Nowym Tomyślu, nauczycielom, pracownikom szkoły a także rodzicom uczniów, którzy również wzięli udział w zbiórce.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, jesteśmy szczęśliwi i pełni optymizmu na przyszłość dzięki Wam.

Jednocześnie chcielibyśmy życzyć wszystkim abyście napotkali na swoich drogach tak wspaniałych ludzi jakimi Wy jesteście no i oczywiście WESOŁYCH ŚWIĄT.”

Magdalena, Damian,
Wojtuś, Jasiu i Oluś.