Dziś jest niedziela, 25 sierpnia 2019 . Od początku roku upłynęło: 236 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Dylemat Główny: Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów. Pesymista obawia się, że może to być prawdą."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


 


Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017


Znamy wyniki Konkursu Literackiego „Opowiem ci legendę o Nowym Tomyślu...”


„Dawno, dawno temu król obecnie panujący w Polsce siedział w swoim pałacu i rozmyślał. Zastanawiał się, jak umocnić pozycję w Europie, jakimi podatkami obciążyć mieszkańców poszczególnych miast, a przede wszystkim, co zjeść jutro na śniadanie. Jednym słowem zajmował się sprawami wagi państwowej. Z zamyślenia wyrwał go Makary, który właśnie wszedł przez wielkie pozłacane wrota do królewskiej komnaty. Pokłonił się władcy nisko i zaczął mówić (…).”

Tak właśnie rozpoczyna się legenda o Nowym Tomyślu napisana przez uczennice klasy IIa Nikolę Dominiak i Zofię Lange, które we wtorek 15 listopada br. razem z innymi dwuosobowymi zespołami reprezentującymi poszczególne klasy naszego Gimnazjum zasiadły do pisania legendy o Nowym Tomyślu w ramach Konkursu Literackiego „Opowiem ci legendę o Nowym Tomyślu...”.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do prezentowania swoich talentów literackich, rozwijanie wyobraźni twórczej oraz poznawanie i popularyzowanie historii i tradycji związanych z Nowym Tomyślem. Legendy napisane przez gimnazjalistów były oryginalne, w pomysłowy sposób łączyły elementy historyczne z nieprawdopodobnymi: Feliks Szołdrski czy Kazimierz Hołoga pojawiali się na kartach opowieści z wiklinkami, chmielnikami czy wiedźmami.

We wtorek 6 grudnia br. w świetlicy szkolnej naszego Gimnazjum w obecności Dyrektora Gimnazjum p. Andrzeja Wałęsy odbyło się podsumowanie tego konkursu. Spośród 21 legend komisja w składzie p. Aleksandra Antoniewicz – Kaszczyńska, p. Marzena Dach-Kolanko, p. Małgorzata Paszke i p. Emilia Wałęsa wyłoniła najlepsze prace. Pierwsze miejsce zdobyły uczennice klasy IIa Nikola Dominiak i Zofia Lange, drugie miejsce zajęły Wiktoria Gniadek i Lidia Jeziorkowska z klasy IIIh, trzecie miejsce zajęły pierwszoklasistki Klaudia Małgorzata Adamczak i Wiktoria Wybicka, wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy IIId Adrian Bąk i Mikołaj Łowigus oraz Zofia Szałek i Jędrzej Trzeciak z IIIe.

Zwycięzcy i uczestnicy konkursu z rąk dyrektora otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszego Gimnazjum oraz Urząd Miejski w Nowym Tomyślu. Laureaci uczestniczyć też będą w warsztatach wikliniarskich w Muzeum Chmielarstwa i Wikliniarstwa w Nowym Tomyślu. Warto dodać, że zwycięskie legendy zostaną opublikowane. Staną się również kanwą do opracowania scenariusza przedstawienia kukiełkowego, które zostanie pokazane najmłodszym nowotomyślanom w przedszkolach i szpitalu.


Marzena Dach-Kolanko, Emilia Wałęsa, 2016-12-07 00:17:36

Wszystkie informacje >>

Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się