Dziś jest niedziela, 25 sierpnia 2019 . Od początku roku upłynęło: 236 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Stopień głupoty twojego postępowania jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


 


Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017


Urodzinowa impreza u Feliksa


We wtorek 30 maja kolorowo i hucznie obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W tym roku postanowiliśmy nawiązać do przypadających w maju urodzin Feliksa Szołdrskiego , do 231-ej  rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu oraz do epoki oświecenia, która była świadkiem tych wydarzeń, a także zaprezentować to, co działo i dzieje się w naszym gimnazjum: nasze sukcesy i talenty. Obchody święta zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Nowego Tomyśla pan Włodzimierz Hibner.

Po przygotowaniach w salach barwnym korowodem wyruszyliśmy do Muszli Koncertowej, by tam przedstawić efekty naszych działań. Na wyróżnienie zasłużyła klasa Ie, która przeniosła nas do czasów, gdy pierwsi osadnicy olęderscy pojawili się na naszych bagiennych ziemiach, a potem Feliks Szołdrski utworzył na tych terenach miasto. Następnie pozostałe klasy pierwsze przybliżyły życie i działalność Feliksa Szołdrskiego,  klasy drugie 18-letnie osiągnięcia naszego gimnazjum, a klasy trzecie epokę oświecenia, jako że jest to czas, w którym żył patron nowotomyskiego gimnazjum i powstawało nasze miasto.

Decyzją jury w składzie p. Renata Orlicka, p. Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska, p. Wiesława Skoczylas, p. Janusz Nawrot oraz Mikołaj Wolanin z klasy 2e i Natasza Jakubowska z klasy 1e nagrody otrzymały klasy: I miejsce -2c, II miejsce -1c, III miejsce -2f, wyróżnienie otrzymała klasa 3g.

Atrakcją dnia był Koncert Talentów. Gimnazjaliści prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i muzyczne. Wystąpili m. in. Kasia Klus, Tobiasz Konieczny, Kacper Konieczny, Jan Szwiec, Olga Buda, Patrycja Pawlak, Joanna Kołpowska, Magda Kaczmarek, Michalina Nowak, Kacper Baran, Marcel Prążyński, Sebastian Jagiełło, Zosia Siębor, Julia Opaska, Kacper Targosz, Zuzia Bąkowska, Ola Ranz, Beata Grocholewska, Arek Mocny, Bartosz Kliśko, Iga Buda oraz Julia Warmuz i Anastazja Kowalska.

Występy młodych artystów oceniła komisja, która I miejsce przyznała Kacprowi Baranowi z klasy 3g za nieprzeciętne wykonanie autorskiego utworu pt. „Negatywne myśli”, II miejsce zdobyła Michalina Nowak z klasy 1e za taniec nowoczesny z elementami akrobatyki, a III Katarzyna Klus z klasy 3b za piękne wykonanie piosenki „Człowieczy los” Anny German. Wyróżnienie za talent kabaretowy przypadło Arkadiuszowi Mocnemu.

Zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych dziękuje nauczycielom, a szczególnie wychowawcom za włączenie się w organizację tego szkolnego święta.

Cieszymy się, że Feliks Szołdrski będzie również patronował od przyszłego roku szkolnego Szkole Podstawowej nr 3. 


Anna Przybylska, Marzena Dach-Kolanko, 2017-06-09 11:23:00

Wszystkie informacje >>

Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się