Dziś jest środa, 8 lipca 2020 . Od początku roku upłynęło: 189 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


 


Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017


Gimnazjaliści przeciwko agresji


W ramach kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, którą realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu, w dniu 21 września uczniowie klasy 3a i 3 c z wychowawcami, wzięli udział w happeningu, którego celem było zwiększenie świadomości i wrażliwości na problem przemocy i agresji. Nasi uczniowie przygotowali ciekawe plakaty, transparenty oraz hasła, które w trakcie przemarszu były odczytywane przez głośnik. Idąc w stronę Urzędu Miejskiego uczniowie rozdawali mieszkańcom ulotki na temat przemocy w rodzinie. Ważnym punktem happeningu było spotkanie z Burmistrzem Nowego Tomyśla, w którego obecności została odczytana treść odezwy młodzieży do mieszkańców Nowego Tomyśla.

Oto jej tekst:
"Dzisiejsza młodzież uważa się za wyrozumiałą i tolerancyjną. Czemu więc coraz więcej słyszy się o pobiciach czy nawet morderstwach dokonanych przez młodych ludzi?

Od razu nasuwa się kolejne pytanie: Czy agresją można nazwać tylko użycie pięści? A co z agresją psychiczną? Wnioski są oczywiste: przemoc fizyczna i psychiczna może zniszczyć człowieka. Musimy pamiętać, że siła słów ma taką samą moc jak pięści. Uważamy się za cywilizowany naród. Czemu więc niektórzy z nas wciąż zachowują się tak prymitywnie? Nie musimy kochać wszystkich ludzi na świecie, ale każdego z nich powinniśmy szanować. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy. I to jest właśnie piękne. Nauczmy się to dostrzegać!

Problem przemocy dotyczy także i Ciebie! Masz dwa wyjścia: Stanąć z boku i patrzeć bezczynnie na krzywdę innych lub też zareagować. Pamiętaj, wybór należy tylko do Ciebie!

Młodzież Nowotomyskich Szkół już wybrała. Uważamy, że przemoc nie jest sposobem na rozwiązywanie problemów. Chcemy żyć w świecie bezpiecznym, w takim, w którym szanuje się godność drugiego człowieka. Taki świat jednak musimy zbudować sami. Ponieważ zawsze należy zaczynać od siebie, więc zaczynamy. Nie będziemy stosować przemocy! Dołożymy wszelkich starań, by nasze pokolenie okazało się godnymi naśladowcami najważniejszych autorytetów. Agresja ma różne twarze. Chcemy, by nasza twarz wyrażała szacunek dla drugiego człowieka!"

Zakończenie happeningu miało miejsce w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, gdzie zostały wręczone nagrody za plakaty (klasa 3 c uzyskała drugie miejsce), a następnie aktorzy grupy artystycznej "TEART" z Wieliczki zaprezentowali spektakl profilaktyczny "Wyjście awaryjne".


Elżbieta Dzierżyńska, 2016-10-03 14:36:33

Wszystkie informacje >>

Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się