Napisz do nas...

tel. /0-61/ 44 21 061 /062
fax /0-61/44 25 028

Dydaktyka

Apel Wielkopolskiego Kuratora Oświaty do społeczności szkolnych na 11 listopada 2003  r.

11 listopada w całej Polsce obchodzone jest Święto Niepodległości - rocznica pierwszego dnia Wolności  po 123 latach niewoli.

W tym  dniu uczcijmy wszystkich, którym: „ ... nikt im iść nie kazał – poszli, bo tak chcieli, bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk. Nikt nie pytał o nic, a wszyscy wiedzieli, za co idą walczyć, komu płacić, że idą spłacić swej Ojczyźnie dług”.

Przodkowie nasi walczyli o wolność narodu i niepodległość Rzeczypospolitej, wielu z nich poległo i odniosło rany. Dowiedli, że gotowi są płacić cenę najwyższą za niezbywalne dla każdego narodu wartości.

Dziś odchodzą ostatni świadkowie tamtych wydarzeń. Spotkajmy się zatem w 85 rocznicę Święta Niepodległości przed pomnikami walki i poświęcenia dla Ojczyzny, by hołd weteranom dla których najwyższą wartością była wierność ideałom patriotycznym. Pochylmy swe głowy w zadumie i skupieniu nad grobami bojowników i działaczy niepodległościowych. Niech flagi państwowe przyozdobią każdą z wielkopolskich szkół .

Podpisał: Apolinary Koszlajda -Wielkopolski Kurator Oświaty