Dziś jest niedziela, 12 maja 2024 . Od początku roku upłynęło: 132 dni.

Hasło dla Ciebie: "Masz zawsze o jeden wirus więcej niż sądzisz."

Rekrutacja do SP3

Wakacyjne wspinanie.

Podczas wakacji grupa naszych gimnazjalistów zawitała w Górach Sokolich koło Jeleniej Góry. Bazę noclegową zapewniło nam urocze schronisko "Szwajcarka", przepięknie położone z przemiłą obsługą. Młodzi "łojanci" poznali miejsce, gdzie swoją górską przygodę zaczynały takie sławy światowego himalaizmu jak Wanda Rutkiewicz czy Jerzy Kukuczka.

Przed wyjazdem w skałki nasza młodzież przeszła wstępne przygotowanie na wolsztyńskiej ściance wspinaczkowej, dotyczące bezpieczeństwa, asekuracji partnera i technik wspinania. Gimnazjaliści pod czujnym okiem Pana Bartosza Hamrola instruktora wspinaczki skałkowej, zmagali się w Sokolikach z drogami wspinaczkowymi o różnym stopniu trudności, pokonując swoje słabości i poznając lepiej siebie. Wieczorami przy ognisku, piekąc kiełbaski, młodzi wspinacze prowadzili emocjonujące rozmowy z poznanymi skałkowcami, świadczące o zasianym ziarnku wspinaczkowej pasji. Obóz został dofinansowany ze środków Gminy Nowy Tomyśl.

Paweł Oszejko, 2017-08-21 18:31:59