Dziś jest poniedziałek, 13 maja 2024 . Od początku roku upłynęło: 133 dni.

Hasło dla Ciebie: "To co może się nie udać, nie uda się na pewno. Nie uda się nawet wtedy, gdy właściwie nie powinno się nie udać."

Rekrutacja do SP3

Gminne podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017

12 czerwca 2017r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Katarzyna Łukaszewicz wręczyła nagrody uczniom szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Nowy Tomyśl, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Konkurs Kangur jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W ubiegłym roku przystąpiło do niego ponad 7 mln uczestników z 56. krajów Europy, Azji, Ameryki i Australii i rozegrany został jak zwykle równocześnie we wszystkich krajach w trzeci czwartek marca. W Polsce głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przy Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kangur rozgrywany jest w następujących kategoriach:

• ŻACZEK dla klas II szkół podstawowych
  • MALUCH dla klas III i IV szkół podstawowych
  • BENIAMIN dla klas V i VI szkół podstawowych
  • KADET dla klas I i II gimnazjów
  • JUNIOR dla klas III gimnazjów, klas I liceów i techników oraz zasadniczych szkół zawodowych
  • STUDENT dla klas II i III liceów oraz klas II, III i IV techników
W bieżącym roku Konkurs odbył się 23 marca. Polska przystąpiła do Konkursu 26. raz, a Wielkopolska 24. W Gminie Nowy Tomyśl udział w nim wzięło 275 młodych matematyków z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Jastrzębsku Starym – organizator: Edyta Łyżwa (11 uczestników), Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu – organizator: Mariusz Dolecki (61 uczestników), Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu – organizator Mirosława Jurga (89 uczestników), Szkoła Podstawowa w Sątopach – organizator Anna Gajewska (27 uczestników), Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej – organizator Izabella Maciejewska (47 uczestników); Szkoła Podstawowa Bukowiec – organizator Agnieszka Słowińska (8 uczestników); Gimnazjum w Borui Kościelnej – organizator Iwona Śliczner (26 uczestników); Gimnazjum w Bukowcu – organizator Agnieszka Słowińska (3 uczestników) Gimnazjum w Nowym Tomyślu – organizator: Marzena Lemańska (40 uczestników).

Nagrody w postaci głośników bezprzewodowych, zestawów do badmintona , długopisów, powerbanków , ufundowane przez samorząd Gminy Nowy Tomyśl, otrzymało 62 uczniów:

Oculak Julia SP Boruja Kościelna

Rogalski Kacper Gim Bukowiec
Pustkowiak Oliwia Gim Bukowiec
Łukaszyk Jędrzej Gim Bukowiec

Po rozdaniu nagród na ręce pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Katarzyny Łukaszewicz wyrazy podziękowania samorządowi Gminy złożyła młodzież.

Tegoroczny finał swoją obecnością uświetnili, oprócz pani Naczelnik, dyrektorzy szkół, których uczniowie brali udział w Konkursie, przedstawiciele Rad Rodziców, nauczyciele matematyki organizujący Konkurs w swoich szkołach oraz rodzice nagrodzonych uczniów i wszyscy uczniowie biorący udział w Konkursie Matematycznym Kangur Matematyczny w Gminie Nowy Tomyśl.

Podczas gali wokalno-taneczne umiejętności zaprezentowali uczniowie nowotomyskiego Gimnazjum.

Uroczystość przygotowali nauczyciele Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu: Izabela Szudra, Krzysztof Urbaniak i Marzena Lemańska przy ogromnym wsparciu dyrektora, Andrzeja Wałęsy oraz pomocy uczniów z klasy 2e i 3e.

Następny Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny odbędzie się 22 marca 2018 roku.

Marzena Lemańska, 2017-06-20 15:40:05