Dziś jest poniedziałek, 4 listopada 2024 . Od początku roku upłynęło: 308 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Wymiary będą zawsze podane w najmniej użytecznych jednostkach."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Dziennik elektroniczny


Święto Patrona 2011


Wszyscy uczniowie od wczesnych godzin rannych zajmowali się różnymi zadaniami. Przedstawiciele klas II i III uczestniczyli w spotkaniu z wiceprezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wikliniarzy i Plecionkarzy Nowotomyskich, panem Maciejem Pawlakiem, który w ciekawy sposób zaprezentował swoją pasję wikliniarza, plecionkarza i artysty. Przedstawił zrealizowane przez Stowarzyszenie projekty m.in. stworzenie muszli koncertowej, największego na świecie kosza wiklinowego czy wiatraka. Zachęcał młodzież do wzięcia udziału w ogromnym przedsięwzięciu nowotomyskich wikliniarzy, jakim jest XXXIII Ogólnopolski Plener Wikliniarski „Wiklina 2011” , który w tym roku odbędzie się w Nowym Tomyślu od 3 do 12 czerwca. Podkreślał, że wiklina to znak rozpoznawczy Nowego Tomyśla i naszych okolic, a plecionkarstwo to pasja, którą zaraża nasz prelegent na co dzień. W tym samym czasie klasy pierwsze udały się do Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowotomyskim Parku Kultury, gdzie pod opieką wychowawców wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez instruktorów-warsztatach wyplatania z wikliny. Uczniowie na lekcjach muzealnych mogli też poznać historię wikliny i plecionkarstwa, narzędzia, a także okazy dawnych i współczesnych, niezwykle oryginalnych, artystycznych form wiklinowych. Ta różnorodność dzieł i możliwości znanego im dobrze materiału zdumiały i zachwyciły wielu uczniów. Obchodom Święta Patrona towarzyszyły dwa równolegle przebiegające projekty. Wycieczka rowerowa: Szlakami budownictwa olęderskiego, której uczestnikami byli uczniowie kl.1a,1b i 1e pod opieką p. R. Andrzejczak, p. D. Wiśniewskiej, p. A. Ruciocha i p. J. Klimko, realizujący wspólnie z Biblioteką Publiczną w Nowym Tomyślu projekt Akademia nad Szarką. Uczniom i opiekunom towarzyszyła p. Marzena Kortus z Towarzystwa Rowerowego Szarka. Gimnazjaliści zobaczyli gospodarstwo olęderskie p. Ratajczaka w Paproci oraz miejsce produkcji chmielu i wikliny we wsi Cicha Góra u p. Binkowskiego. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem dla wszystkich rowerzystów w świetlicy wiejskiej w Paproci.

Kolejne przedsięwzięcie to VII Rajd im. Feliksa Szołdrskiego, który w tym roku odbył się pod hasłem : 2011 Międzynarodowy Rok Lasów- uczniowie pod opieką: p. B. Nowak, p. D. Woźniak- Raginii i p. H. Janus przemierzyli trasę do Porażyna, a potem ścieżkę edukacyjną w Nadleśnictwie Porażyn. Wyprawa zakończyła się zabawami i ogniskiem na terenie parku przed pałacem w Porażynie. W tym czasie w szkole trwała w poszczególnych klasach praca nad zadaniami związanymi z patronem i epoką, w której żył. Uczniowie odwiedzali izbę poświęconą Feliksowi Szołdrskiemu, przygotowywali tematyczne gazetki, odtwarzali herb rodu Szołdrskich, kaligraficznie zapisywali hasło, które widnieje na frontonie drzwi pałacu w Czempiniu: Bogu, dawcy życia; Ojczyźnie, która jest życiem życia; Sławie, która jest życiem po życiu. Prace uczniów zostały ocenione. Na poziomie klas I najlepszą gazetkę ścienną wykonała klasa Ic, pośród klas II zwyciężyła klasa IIe, a z klas III najlepiej swoje zadania zrealizowała klasa IIIa. W drugiej części dnia odbył się koncert finałowy trzeciej edycji szkolnego konkursu Twój talent. W tym roku szkolnym był realizowany metodą projektu przez uczennice klasy IIa pod opieką p. Doroty Wiśniewskiej i innych polonistek koordynujących realizację i przebieg całego święta. Kilkunastu uczestników z różnych klas zaprezentowało swoje talenty i pasje: śpiew, taniec w różnych odmianach i stylach, grę na instrumentach. Jury w składzie: p. Nowicka, p. Albrecht-Buda, p. Nawrot oraz uczennice: Marysia Dzieżyc i Ola Stefańska, nie miało łatwego zadania. Prezentacje podnosiły napięcie wśród widzów i wykonawców, a koncert emocjonował coraz bardziej. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców trafiły w ręce najlepszych! Wyróżnienie Grand Prix zdobyły znakomicie śpiewające dziewczyny: Marta Zaremba i Agata Rękoś. I miejsce otrzymała – Estera Borówka, skrzypce; II miejsce- Wiktoria Palczewska, taniec nowoczesny; III miejsce- Miłosz Winkler, za taniec jazzowy. Jury przyznało też wyróżnienia dla: Sandry Rugały, Zuzanny Piechowiak oraz hiphopowcom : Mateuszowi Grześko i Szymonowi Kierbedź, a także romantycznie tańczącej Marcie Borkiewicz. Oprawą muzyczną kierował p. P. Witczak, a scenografię i wystrój sceny opracowała p. A. Antoniewicz Kaszczyńska.

Dzień zakończył się podsumowaniem konkursu oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.



















Zespół Nauczycieli Humanistów, 2011-06-03 19:46:48

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
SMART Schowcase School


Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!
Szkoła Bez Przemocy
 










Bezpieczeństwo w sieci