Dziś jest środa, 2 października 2024 . Od początku roku upłynęło: 275 dni.

Hasło dla Ciebie: "Tranzystor zabezpieczony przez szybko działający bezpiecznik, zabezpieczy go - paląc się w pierwszej kolejności."

10. lecie powołania gimnazjów

Uroczystym wspólnym koncertem w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, Gimnazja w Borui Kościelnej i Nowym Tomyślu uczciły w piątek 11 września 10. rocznicę powołania obu szkół gimnazjalnych w gminie Nowy Tomyśl. Koncert rozpoczęły wystąpienia dyrektorów szkół – Sylwii Czarneckiej i Andrzeja Wałęsy, którzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia w historii obu gimnazjów, a następnie wręczyli pamiątkowe statuetki pracownikom, którzy całe dziesięciolecie przepracowali w pełnym wymiarze etatu.

Wyróżnieniami z nowotomyskiego Gimnazjum uhonorowani zostali nauczyciele: Izabela Baranowska, Rafał Baranowski, Danuta Kaczmarek, Jan Klimko, Renata Kurasińska, Alicja Mieleszczuk, Elżbieta Morkowska, Janusz Nawrot, Renata Orlicka, Grzegorz Piątas, Maciej Pilz, Krzysztof Urbaniak, Andrzej Wałęsa, Dorota Wiśniewska, Grażyna Życzkowska oraz pracownicy administracji i obsługi: Franciszek Zalewski, Elżbieta Różańska, Hieronim Pupka, Urszula Kaczmarek, Małgorzata Juszczak, Halina Prugar, Krystyna Janecka, Bernadeta Monczak, Anna Plura, Andrzej Prugar, Grażyna Koza, Ewa Patan. Ponadto statuetki wręczone zostały także Burmistrzowi Nowego Tomyśla Henrykowi Helwingowi i Inspektor ds. nadzoru nad oświatą Marii Wysockiej – Raginia, którzy również w czasie minionych dziesięciu lat wspierali rozwój obu szkół, pełniąc w tym czasie te same funkcje.

Podczas blisko 2.godzinnego koncertu zaprezentowały się zespoły wokalne, taneczne i rytmiczno - ruchowe, recytatorzy, chór i soliści – uczniowie i absolwenci, którzy w bardzo różnorodnym, ciekawym i dojrzałym repertuarze pokazały swój talent i umiejętności. Przygotowani przez Izabelę Michalak – Knop, Wiesławę Skoczylas, Emilię Wałęsę, Grażynę Życzkowską i Piotra Witczaka, wg scenariusza Renaty Orlickiej i w scenografii przygotowanej przez pracowników NOK-u, bawili publiczność, wśród której obecni byli gminni samorządowcy, wizytatorzy Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, kierownicy jednostek gminnych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, duchowni, sołtysi, rady rodziców i „Złoci Absolwenci” oraz uczniowie borujskiego i nowotomyskiego Gimnazjum.

Koncert poprowadzili – absolwentka 2009 Karolina Borowiak i „11”.dniowy uczeń I klasy Gimnazjum w Nowym Tomyślu Mikołaj Hirschfeld. Występom na scenie towarzyszyły prezentacje multimedialne, pokazujące najważniejsze dokonania i osiągnięcia placówek, którą w „Szołdrskim” przygotowały Marlena Jarczewska, Arleta Kucz i Ewa Piątas.

Wieczorem zaś w gospodarstwie agroturystycznym „Chata pod Żurawiem” odbyło się spotkanie integracyjne pracowników obu gimnazjów, w niedzielę natomiast w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została msza św. w intencji pracowników, uczniów i dalszego, pomyślnego rozwoju szkoły.

Obejrzyj prezentację "10 lat Gimnazjum w Nowym Tomyślu" - format PPT
Obejrzyj prezentację "10 lat Gimnazjum w Nowym Tomyślu" - format PDF

Andrzej Wałęsa, 2009-09-14 20:22:09

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne