Dziś jest środa, 2 października 2024 . Od początku roku upłynęło: 275 dni.

Hasło dla Ciebie: "Tranzystor zabezpieczony przez szybko działający bezpiecznik, zabezpieczy go - paląc się w pierwszej kolejności."

Rusza Ogólnopolski Konkurs Informatyczny POLLOGIA 2010

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w II Ogólnopolskich Zawodach Informatycznych POLLOGIA dla uczniów gimnazjów zainteresowanych informatyką, a szczególnie programowaniem w języku LOGO. Organizatorami konkursu są Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Program Wspierania Edukacji Informatycznej firmy Microsoft - Partnerstwo dla Przyszłości. Program Partnerstwo dla Przyszłości realizowany jest w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Konkurs polega na rozwiązywaniu zadań algorytmicznych w języku Logo. Środowiskiem pracy uczniów jest specjalnie przygotowana na konkurs wersja środowiska Logomocja-Imagine, którą każdy uczestnik może bezpłatnie pobrać po zarejestrowaniu się na portalu konkursowym.
Konkurs przebiega w 3 etapach:

•  I etap – od 1 grudnia 2009 do 7 stycznia 2010
  •  II etap - 11 marca 2010 roku w macierzystej szkole ucznia o godz. 12:00
  •  III etap – (finał) 17 kwietnia 2010 roku w Warszawie

Pierwszy stopień Konkursu polega na samodzielnym rozwiązaniu trzech zadań konkursowych z dziedziny grafiki i trwa od 1 grudnia 2009 roku do 7 stycznia 2010 roku. Treści zadań zostaną opublikowane na stronach portalu „Partnerstwo dla przyszłości” (http://www.pdp.edu.pl) w dniu rozpoczęcia zawodów. Uczestnikami zawodów mogą być gimnazjaliści, którzy zarejestrują się w portalu „Partnerstwo dla przyszłości” oraz wypełnią formularz zgłoszeniowy. Uczestnicy zawodów I stopnia mogą rozwiązywać zadania konkursowe w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Swoje rozwiązania każdy z uczestników przesyła za pomocą formularza na portalu „Partnerstwo dla przyszłości” w nieprzekraczalnym terminie do 7 stycznia 2010 roku. Po ocenieniu zadań Komisja Konkursu ustali listę uczestników zakwalifikowanych do zawodów II stopnia. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na Portalu Partnerstwa dla Przyszłości.

Zamieszczam szczegółową instrukcję krok po kroku – jak wziąć udział w konkursie. Zadania konkursowe oraz więcej informacji o konkursie POLLOGIA znajdziecie na stronach: http://www.pdp.edu.pl/logo oraz http://logo.oeiizk.waw.pl/

Dariusz Stachecki, 2009-12-03 07:15:33

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne