Dziś jest środa, 2 października 2024 . Od początku roku upłynęło: 275 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Systemy odporne na idiotów, obsługiwane są właśnie przez nich."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki

Dziennik elektroniczny


Podsumowanie projektu o Feliksie Szołdrskim


W czwartek 28 października miało miejsce podsumowanie projektu dotyczącego naszego patrona realizowanego w ramach projektu e-szkoła Wielkopolska – Twórczy Uczeń.

Przez kilka miesięcy na zajęciach pozalekcyjnych zespół projektowy w składzie: Agata Czyżewska, Aurelia Kossowska, Olga Antuszewska, Natalia Kalicka, Martyna Woźniak, Patrycja Biniek, Elżbieta Sołtysik, Daria Dolewa, Paula Dolata, Aleksandra Marciniak, Weronika Wieczorek, Lidia Szulc i Alina Adamczak zbierał i porządkował informacje o Feliksie Szołdrskim i jego rodzinie. Dużo uwagi poświęciłyśmy czasom, w których żył patron czyli II poł. XVIII wieku przygotowując opracowania na temat początków naszego miasta, jego ludności i architektury zabytków. Jednak najbardziej zainteresowały się noszonymi w tych czasach strojami, szczegółowo opracowały projekt stroju męskiego, charakterystycznego dla końca XVIII wieku, określiły wszystkie jego elementy, rodzaj tkanin, barwy, wielkości.

W wyniku tych prac i nawiązania współpracy z pracownią krawiecką powstał bardzo konkretny strój, który z dużym prawdopodobieństwem mógł nosić Feliks Szołdrski. Od dzisiaj znajduje się on w Izbie Patrona.


Efekty naszej pracy: strój, prezentacje multimedialne, mały słownik mody staropolskiej oraz gazetkę można było oglądać w czasie wszystkich przerw w Sali 203 oraz na dużych ekranach na korytarzu.


Na żadnym etapie realizacji projektu spotkania grupy nie były przykrym obowiązkiem, ale miło spędzonym czasem. Zawsze dobrze się bawiłyśmy!

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Bielaszewskiej za nieocenioną pomoc w wykonaniu arystokratycznego stroju szlacheckiego, charakterystycznego dla końca XVIII wieku.

Renata Kurasińska, 2009-10-30 14:35:02

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!
Szkoła Bez Przemocy
 


Multimedialne tablice interaktywne









Bezpieczeństwo w sieci