Dziś jest środa, 2 października 2024 . Od początku roku upłynęło: 275 dni.

Hasło dla Ciebie: "To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc."

GALERIA BEZ ŚCIAN W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Dnia 10.06.2010 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, w oddziale dziecięcym, odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych uczennicy naszego Gimnazjum, Katarzyny Majer.
Był to już trzeci wernisaż Kasi. Pierwszy odbył się 11.04.2008 roku. Wystawa nosiła tytuł "Od 3 do 14". Kolejne otwarcie prezentacji prac nastąpiło w grudniu 2009 r., natomiast najnowszą kolekcję obrazów na płótnie p.t. "W kolorze moich marzeń" można zobaczyć w Oddziale dla dzieci MiPBP w Nowym Tomyślu.
Kasia jest uczennicą klasy III i. Jej talent plastyczny rozwinął się wraz z podjęciem nauki w gimnazjum. W swoich obrazach Kasia podejmuje różnorodną tematykę. Prace wykonane są profesjonalnie techniką akrylu na płótnie. Wystawę otworzyła MartA Zaremba, uczennica klasy 2 h Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego oraz Pani Małgorzata Śnieguła, kierownik oddziału dziecięcego MiPBP w Nowym Tomyślu.

Słowa uznania i podziwu wypowiedziała Pani Dyrektor Biblioteki Lucyna Kończal-Gnap. Głos zabrał również nasz Dyrektor Andrzej Wałęsa oraz Pani Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska.
Autorka prac, Kasia Majer, w krótkiej przemowie podziękowała Dyrekcji szkoły oraz pracownikom biblioteki, wychowawczyni Marzenie Lemańskiej, nauczycielce przedmiotów artystycznych oraz rodzicom. W ramach tego podziękowania wręczyła swoje obrazy.
Podczas oglądania prac, od których nie można było oderwać wzroku, przygrywał na saksofonie Przemek Foks, uczeń klasy pierwszej. Nie zabrakło również poczęstunku w miłej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy za przybycie, wystawę można oglądać do 10 lipca br. i zapraszamy na kolejne wystawy prac.

Lidia Schulz.

Aleksandra Antoniewicz - Kaszczyńska, 2010-06-23 12:25:31

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne