Dzi¶ jest ¶roda, 2 paĽdziernika 2024 . Od pocz±tku roku upłynęło: 275 dni.

Hasło dla Ciebie: "To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spo¶ród możliwych miejsc."

Aktualno¶ci
Samorz±d

Gimnazjali¶ci nad Jeziorem Lednickim

5 czerwca 2010 roku na czternastym lednickim spotkaniu, organizowanym przez o. Jana Górę, jak zwykle nie zabrakło naszych gimnazjalistów. Tym razem spotkanie było po¶więcone zgłębianiu tajemnicy kobiety, jej misji i roli we współczesnym ¶wiecie i Ko¶ciele. W sobotę wczesnym rankiem wyruszyli¶my „podbijać” pola lednickie. Około godziny 10 – tej byli¶my już na miejscu. Tym razem pogoda była dla nas łaskawa. Ubiegłoroczna pielgrzymka zakończyła się obfitymi opadami deszczu i wielu z nas miało nadzieję, że podczas Lednicy 2010 nie dojdzie do takich niespodzianek. Choć z pewno¶ci± i to nie zepsułoby atmosfery.

Po południu odbyła się próba ¶piewów i tańców. Wszyscy uczestnicy wyjazdu z zaangażowaniem uczyli się nowych słów i kroków, jak i przypominali sobie tańce z lat ubiegłych. O godzinie 15- tej od¶piewali¶my koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem o. Góra powitał wszystkich pielgrzymów. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas skoki 96 skoczków spadochronowych. Pokaz ten miał upamiętnić 96 ofiar katastrofy rz±dowego samolotu pod Smoleńskiem. Nie mniejsze doznania towarzyszyły nam, gdy jaki¶ czas póĽniej ogl±dali¶my efektowne akrobacje lotnicze i wyrysowan± z dymu lotniczego na błękitnym niebie rybę.

Na Lednicy nie zabrakło również wielu znakomitych go¶ci, w¶ród których była m.in. dr Wanda Półtawska, bliska przyjaciółka Jana Pawła II. Jej ksi±żkę „Eros et iuventus” otrzymał każdy uczestnik spotkania. Mogli¶my też posłuchać konferencji, w której pani dr Półtawska mówiła na temat roli kobiety we współczesnym ¶wiecie, jej poszanowania, a także poszanowania godno¶ci człowieka i ludzkiego życia. Tradycyjnie swoje słowa skierował do nas Ojciec ¦więty Benedykt XVI. Przesłanie Papieża odczytał obecny na spotkaniu prymas Henryk Muszyński. Ojciec ¶więty m.in. napisał, że my¶l±c dzi¶ o kobiecie, przede wszystkim o kobiecie nowoczesnej, wykształconej, zaangażowanej w życie społeczne, powinni¶my nie zapominać o przykładzie kobieco¶ci jaki dała Maryja, Maria Magdalena czy Weronika.

Wieczorem natomiast przyszedł czas na osobisty wybór Chrystusa i powierzenie Mu całego swojego życia. Potem razem z wszystkimi obecnymi na polach lednickich przeżyli¶my uroczyst± Mszę ¶w., ł±cz±c się również z powodzianami i ofiarami Smoleńska. Przez cały czas trwania spotkania chwalili¶my Boga tańcem, ¶piewem i modlitw±. Do domu wrócili¶my wszyscy rado¶ni, rozważaj±c usłyszane przesłanie tegorocznej Lednicy i wzbogaceni przeżyciami duchowymi.

Beata Nowak, 2010-06-13 19:47:48

zobacz wcze¶niejsze informacje >>
Gimnazjum w Nowym Tomy¶lu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne