Dziś jest niedziela, 20 października 2024 . Od początku roku upłynęło: 293 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Rok szkolny 2007/2008

Spotkania wigilijne i jasełka

Tradycyjnie w czwartek, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe pracowników szkoły, a następnego dnia spotkania wigilijne w klasach i przedstawienie "Jasełek" w Nowotomyskim Ośrodku Kultury.

W spotkaniu wigilijnym pracowników szkoły, w którym wzięli udział emerytowani nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi Gimnazjum a także zaproszeni goście: Ksiądz Kanonik Władysław Kasprzak, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Szymkowiak, Rada Rodziców szkoły reprezentowana przez Annę Nowicką i Justynę Piosik, wspominano najważniejsze wydarzenia minionego roku w szkole i życzono sobie nawzajem wszelkiej pomyślności na nadchodzące święta i przyszły 2008 rok. Wysłuchano także pięknych kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego prowadzonego przez Piotra Witczaka.

Następnego dnia wszyscy gimnazjaliści /i spore grono absolwentów / obejrzeli w Nowotomyskim Ośrodku Kultury interesujący, pełen refleksji i symbolicznych odniesień spektakl "Jasełek" przygotowany przez nauczycielkę - katechetkę Beatę Nowak. Po przedstawieniu uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się na przygotowanych przez siebie wigiliach. Nastrój nadchodzących Świąt podkreślała świąteczna dekoracja, a zwłaszcza czuwające nad nami w każdym zakątku szkoły, okazałe "Anioły".

Andrzej Wałęsa, 2008-01-03 10:58:17