Dziś jest środa, 2 października 2024 . Od początku roku upłynęło: 275 dni. Do letnich wakacji pozostało: 271 dni

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2005/2006

Turnus edukacyjno-rehabilitacyjny w Sarbinowie Morskim

Już po raz trzeci, przez dwa tygodnie od 14 do 27 września, grupa uczniów niepełnosprawnych intelektualnie z naszego Gimnazjum przebywała na turnusie edukacyjno-rehabilitacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym "Jagoda" w Sarbinowie Morskim.

Podczas pobytu uczniowie korzystali z codziennych zabiegów w postaci gimnastyki korekcyjnej, inhalacji, jazdy konnej, masaży leczniczych, a także gier i zabaw sportowych. Prowadzone dla nich zajęcia edukacyjne o tematyce morskiej wzbogaciły ich wiedzę o tym regionie, a w oderwaniu od środowiska rodzinnego, uczyły się zaradności i samodzielności. Uczniowie pisali pocztówki, gromadzili morskie "skarby" i wykonywali wspaniałe prace plastyczne.

Wielką atrakcją były wycieczki do Kołobrzegu z rejsem statkiem po morzu, zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego, wizyta w latarni morskiej w Gąskach, wyprawa do Międzyzdrojów, gdzie największym przeżyciem był spacer po molo i zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych. W Wapnicy odpoczywały nad Jeziorem Turkusowym, obejrzały ruiny kościoła w Trzęsaczu i przystań rybacką w Chłopach i Mielnie.

Wieczory wypełniły dyskoteki i ogniska połączone z pieczeniem kiełbasek. Nie zawiodła pogoda, która dopisywała niemal przez cały czas pobytu, uczniowie wrócili więc nie tylko wypoczęci i pełni nowych wrażeń, ale i opaleni. Odpoczynkowi i rehabilitacji sprzyjała ponadto doskonała kuchnia i dobre warunki socjalne.

Środki finansowe na pobyt uczniów w Sarbinowie wyasygnowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu. Dziękujemy.

Emilia Wałęsa, 2005-10-03 20:31:58

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.